Filorga MH-18

Nawilżenie i odmłodzenia zmęczonej skóry

Filorga M-HA18 to wypełniający specyfik o wyjątkowym składzie bazujący na stabilizowanym kwasie hialuronowym i glicerolu. Określa się go mianem wiskoelastyka, co oznacza, że jako substancja może zmieniać swoją strukturę przechodząc z elastycznej w lepką. Właściwości M-HA18 w znaczny sposób wpływają na głębokie nawilżenie wszystkich warstw skóry, zapobiegając przesuszeniu. Przy okazji, niwelując drobne zmarszczki, nadaje skórze zdrowy i pogodny wygląd. Preparat poprawia gęstość skóry i przywraca jej jędrność. Uzupełniając swoim składem braki endogennego kwasu hialuronowego powstałe na skutek starzenia się skóry lub jego utraty w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, stymuluje również wzrost fibroblastów (włókien odpowiedzialnych m. in. za produkcję kolagenu) umożliwiając formowanie nowej tkanki. Unikalny skład preparatu zapewnia wydłużony efekt poprawy napięcia i elastyczności skóry.

Wskazania do zabiegu

Preparat M-HA18 to idealne rozwiązanie dla osób z tzw. cerą dojrzałą. Szczególnie nadaje się dla pacjentów ze skórą odwodnioną, z licznymi drobnymi zmarszczkami, ze zmarszczkami mimicznymi oczu i okolicy ust. Doskonale radzi sobie z rewitalizacją skóry dłoni. Długo  przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Preparat Filorga M-HA18 wprowadza się za pomocą niewielkich, punktowych iniekcji. Nakłucia nie są bolesne. Przy niewielkim progu wrażliwości pacjenta, wybraną do ostrzyknięć okolicę można znieczulic specjalnym kremem. Na 2-3 dni przed zabiegiem powinno się zrezygnować z przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, aspiryny i antybiotyków.

Po zabiegu, w miejscach ukłuć, mogą pojawić się niewielkie siniaki lub strupki. Znikają one w stosunkowo krótkim czasie. Na kilka dni po, powinno się zrezygnować z wystawiania skóry na słońce, znaczne skoki temperatur, a w związku z uniknięciem potencjalnego zakażenia unikać również z wizyt w saunie i na basenie

Efekty zabiegu

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania trwalszych rezultatów zalecane jest przeprowadzenie trzech kuracji w miesięcznych odstępach. Aby tylko utrzymać stan   wysokiego nawilżenia i wygładzenia skóry wystarczy powtórzyć zabieg raz na pół roku.

Filorga M-HA18 koryguje drobne zmarszczki, przywraca równowagę wodną skóry, gęstość, grubość i elastyczność skóry, a wypełniając koryguje drobne zmarszczki (kurze łapki, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół oczu i ust), silnie nawilża, dodaje skórze blasku i rozświetla ją.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do zabiegu są:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- cukrzyca,
- opryszczka w stanie aktywnym,
- problemy z krzepnięciem krwi i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- stany zapalne i ropne skóry,
- uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu,
- choroba nowotworowa w trakcie leczenia.

Cennik

Filorga MHA 18 (1 ml) 600 zł