Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa - poprawa jakości skóry.

To nieinwazyjny zabieg polegający na wprowadzaniu w skórę pacjenta aktywnych substancji za pomocą intensywnych i gęstych mikrowkłuć. Przy okazji jest to także jeden z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, cechujący się dużą skutecznością. Kuracja nie jest nowa gdyż stosuje się ją od kilkudziesięciu lat (pierwotnie w przypadkach leczenia migreny, później w leczeniu chorób skórnych), co w przypadku mezoterapii tylko wpłynęło pozytywnie na udoskonalenie metody, opanowanie techniki i optymalizację bezpieczeństwa.

Wspomniane substancje aktywne użyte w mezoterapii igłowej mogą być różnorakiego składu, w zależności od zapotrzebowania i ukierunkowania zabiegu. Mezoterapią można wprowadzać w skórę preparaty: z kwasem hialuronowym, kwasem liponowym, biotyną, krzemem, oligoelementami, witaminami (A, C, E), dimetyloaminoetanolem (DMAE), fosfatydylocholiną (aktywuje receptory odpowiedzialne za rozbijanie cząsteczek lipidów na mniejsze elementy), substancjami czynnymi pochodzącymi z alg, wyciągu z zielonej herbaty i in. Skład użyty do terapii dopasowany jest do potrzeb, oczekiwań, indywidualnych problemów i różnego rodzaju skóry.

Mezoterapia igłowa dokonuje głębokiej regeneracji skóry i jej rewitalizacji. Doskonale nadaje się do terapii przeciwstarzeniowej, redukcji tkanki tłuszczowej (nie tylko twarzy ale i także redukcji cellulitu czy rozstępów) czy walki z łysieniem. Jej dodatkowym atutem jest możliwość łączenia z innymi zabiegami jak choćby  peelingiem medycznym czy mikrodermabrazją diamentową oraz to, że może być wykonana na każdym typie skóry.

Zgodnie z nazwą, mezoterapię igłową przeprowadza się przy pomocy niewielkiej igły (lub "pistoletu"), którą wykonuje się mikronakłucia do 4 mm w głąb skóry wprowadzając w jej pokłady małe dawki substancji aktywnych. Obszary poddawane rewitalizacji nakłuwa się dosyć gęsto, średnio co 0,5 - 1 cm. Wprowadzane w sieć nakłuwanych kanalików substancje aktywne, początkowo tworzą grudki, które z czasem (do kilkudziesięciu godzin) zostają wchłonięte nawilżając, stymulując i regenerując skórę, a przy okazji pobudzając włókna kolagenowe do jej przebudowy.

Zabieg mezoterapii igłowej zwykle wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu (np. maścią z lidokainą). Pozostałych i widocznych po zabiegu podskórnych grudek nie powinno się masować i rozcierać. Zostaną wchłonięte samoczynnie. Podobnie z dostrzegalnymi po wkłuciach małymi strupkami. Stosunkowo szybko – do dwóch dni - ulegną samoistnemu zagojeniu.

Wskazania do zabiegu

- sucha i odwodniona skóra
- korekcja i redukcja drobnych zmarszczek
- skóra wymagająca regeneracji i rewitalizacji
- cellulit, rozstępy, blizny
- wypadanie włosów, łysienie, wzmacnianie cebulek włosowych

Przeciwwskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, nie niosącym ze sobą specjalnych skutków ubocznych, co nie znaczy, że jest wolna od przeciwwskazań. A do tych należą:

- ciąża i okres karmienia piersią
- zaawansowana cukrzyca
- opryszczka i infekcje skórne
- stany zapalne skóry
- choroby nowotworowe
- alergie szczególnie na jeden ze składników aktywnych
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych
- choroby autoimmunologiczne
- skłonności do powstawania blizn

Dzięki znieczuleniu cały proces nie jest szczególnie bolesny. Za pomocą strzykawki aplikuje się podskórnie odpowiednią mieszankę dobroczynnych składników. Skórę nakłuwa się kilkadziesiąt razy, co stymuluje do działania białka odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.

O czym pamiętać po zabiegu?

  • nie nakładać makijażu (w ciągu najbliższych 24 godzin)
  • stosować kremy ochronne z filtrem (przez 2-3 tygodnie)

W ciągu kilku dni od zabiegu skóra staje się rozjaśniona, bardziej jędrna i elastyczna. W ciągu kilku tygodni widać wygładzenie zmarszczek i poprawę gęstości skóry. Po serii zabiegów efekty utrzymują się znacznie dłużej.

Mezoterapia igłowa przynosi nadzwyczaj trwałe efekty wyróżniając się wyjątkową skutecznością   w przypadku rewitalizacji skóry, w profilaktyce wypadania włosów, redukcji cellulitu, walki z rozstępami, korekcji zmarszczek i cieni pod oczami. Poza tym ujędrnia, poprawia napięcie i elastyczność skóry, rozjaśnia drobne blizny, maskuje pęknięcia drobnych naczynek, a w skali makro modeluje sylwetkę znacząco wpływając na  zdrowy i młody wygląd. Warto również pamiętać, że efekty zabiegu utrzymają się tym dłużej, im bardziej o to zadbamy stosując pielęgnację skóry, prawidłową dietę i dbałość o kondycję fizyczną. Ta ostatnia zwłaszcza w sposób szczególny przyczynia się dobrego natlenienia i ukrwienia skóry.

Cennik

Karisma 900 zł
Profhilo 900 zł
Teoxane Redensity I 800 zł
Restylane Skinboosters Vital 800 zł
Ejal 40 700 zł
Neauvia Hydro Deluxe 700 zł