Zabieg PRX-T33

Zabieg PRX-T33 biorewitalizujący skórę

Zabieg PRX-T33 to nowa metoda biorewitalizacji skóry opracowana przez włoską dermatolog, dr Castelanę. PRX-T33 to rodzaj peelingu medycznego, liftingującego, oczyszczającego i odmładzającego skórę. Skierowany jest głównie dla osób z łojotokową i zanieczyszczoną skórą, z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami, widocznymi zaskórnikami, zmniejszonym napięciem skóry twarzy, okolic dekoltu i ciała w ogóle, zwiotczeniem skóry biustu, z utratą świetlistości skóry (np. w przypadku skóry palacza) i ze skórą wykazującą cechy fotostarzenia.

Zabieg stosuje się również wspomagająco w przypadkach leczenia łysienia i melasmy (nabytego przebarwienia skóry związanego ze wzmożonym wytwarzaniem melaniny – głównie  w miejscach wyeksponowanych na słońce).

Jak wygląda zabieg?

Formuła PRX-T33 to połączenie kwasu TCA, wody utlenionej i kwasu kojowego. Kwas kojowy uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych substancji depigmentacyjnych. Bardzo skutecznie rozjaśnia przebarwienia przy okazji zapobiegając powstawaniu nowych. Nadaje się również  do pielęgnacji cery dojrzałej. Kolejny składnik preparatu, kwas TCA (trójchlorooctowy), jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia działa on stymulująco na czynniki wzrostu fibroblastów. A pod wpływem następnego ze składników preparatu – wody utlenionej (nadtlenku wodoru) kwas TCA wykazuje zwiększone możliwości stymulacji receptorów. Dodatkowo, woda utleniona sprawia, że receptory stają się bardziej podatne na działanie kwasu TCA, a ona sama ogranicza głębokość jego penetracji wykluczając przy tym niepożądane działanie. Przy okazji woda utleniona, swoimi własnościami wspomaga gojenie i działa dezynfekcyjnie.

Sam zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania pacjenta. Jest przyjemny, trwa krótko i nie powoduje efektów ubocznych, w postaci: zaczerwienienia, bólu, opuchlizny, złuszczania skóry.

Preparat stosowany w kuracji posiada konsystencję żelu. Wmasowuje się go w przygotowaną i oczyszczoną skórę, nakładając jego kolejne warstwy. Ich ilość zależna jest od zamierzonego efektu ale i od jakości skóry, jej właściwości i grubości. Zwykle są to trzy warstwy, jednakże równie dobrze mogą to być dwie lub cztery powłoki. Bezpośrednio po zabiegu nadmiar peelingu usuwa się, a na koniec nakłada się krem nawilżający.

Efekty po zabiegu

Skóra po zabiegu jest napięta i obrzmiała ale bez zaczerwienienia. Samo obrzmienie może utrzymywać się 2-3 dni. Może mu również towarzyszyć efekt świecenia skóry, co z kolei łatwo ukryć pod makijażem. Pacjenci natychmiast wracają do swoich obowiązków. Co istotne, zabieg PRX-T33 można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Więcej, działając PRX-T33  poprzedzająco (m. in. przed mezoterapią, osoczem bogotopłytkowym, wypełnianiem zmarszczek kwasem hialuronowym i in.), osiąga się dużo lepsze rezultaty aniżeli w przypadku stosowania pojedynczych zabiegów. Zabieg PRX-T33 można powtórzyć nawet po tygodniu. Choć efekt w postaci spłycenia zmarszczek, oczyszczenia porów, nawodnienia i napięcia skóry wraz z poprawą jej kolorytu i redukcją przebarwień jest już widoczny po pierwszej kuracji, zwykle sugeruje się serię od 3 do 5 zabiegów. Można go wykonywać bez względu na porę roku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo, że zabieg  PRX-T33 jest bardzo bezpieczny, posiada grupę przeciwwskazań, które wykluczają jego stosowanie. Należą do niej:

- ciąża i karmienie piersią
- podrażnienia skóry lub skóra ze skłonnościami do podrażnień
- uczulenie na składniki preparatu
- alergia na kwas kojowy lub którykolwiek z wyżej wymienionych składników
- aktywna opryszczka
- wypryski skórne
- łojotokowe zapalenie skóry i stany zapalne skóry w ogóle
- silna opalenizna
- alergia na lateks.

Cennik

PRX T-33 - twarz 600 zł