Nici pdo

Zabieg z użyciem nici PDO to stosunkowo nowa metoda odmładzania i poprawy struktury skóry. Choć nowa, to już zyskała sobie renomę i szerokie grono zwolenników. Ten rodem z Azji, nowoczesny lifting twarzy szybko i skutecznie potrafi zlikwidować zmarszczki i w znaczny sposób przeciwstawić się wiotkości skóry. Zabieg sprawdza się nie tylko na twarzy, czy w tak newralgicznych miejscach jak okolice oczu, ale z powodzeniem można go stosować niemal na całym ciele.

Czym zatem są "magiczne" nici?

W zależności od zastosowania i przeznaczenia możemy mówić o niciach typu: Mono, Screw czy nici liftingujących typu Barb. Pierwsze z wymienionych, wykonane z polimeru doskonale poprawiają stan skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu, przyspieszając procesy regeneracyjne skóry. Dodatkowo napinają zwiotczałą skórę i spłycają zmarszczki.

Z kolei nici liftingujące przeznaczone są głównie do liftingu twarzy i ciała. Świetnie unoszą owal twarzy, poprzez zakotwiczenie się w tkance podksórnej i naciągniecię skóry, stąd słowo liftinging.

Nici liftingujące PDO

Pierwotnie, nici o których mowa były stosowane w chirurgii, chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, urologii - jako szwy skórne i podskórne. Wykonane z polidioksanonu (stąd nazwa nici PDO – rodzaju syntetycznego włókna składającego się z jednej lub dwóch skręconych nici ulegających z czasem rozpuszczeniu w tkance) jak się szybko okazało doskonale potrafią stymulować tkankę do produkcji kolagenu. Polidoksanon jest substancją czynną, która nie dość że samoczynnie rozpuszcza się w organizmie to jeszcze doprowadza do syntezy naturalnego kwasu hialuronowego, a przy okazji aktywizuje fibroblasty do produkcji elastyny (białka odpowiedzialnego za elastyczność naszej skóry). W efekcie skóra, z każdym upływającym od zabiegu dniem, staje się gładsza i coraz bardziej jędrna.

Nici PDO dają bardzo dobre rezultaty w postaci: działania liftingującego, pogrubiania i zagęszczania skóry. Poprawiają jakość skóry sprawiając, że staje się ona elastyczna, napięta i sprężysta. Redukują zmarszczki i bruzdy, a w przypadku twarzy np. niwelują opadające policzki, czy zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza).

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących

Nici lifitngujące typu Barb polecane są zwykle osobom po 30 roku życia. Mogą być wprowadzane śródkskórnie, do podskórnej tkanki tłuszczowej lub nawet domięśniowo. Rekomenduje się je zarówno do liftingu twarzy jak i do modelowania wyselekcjonowanych partii ciała (szyja, dekolt, biust, pośladki, brzuch, nogi). Często są doskonałą alternatywą dla mezoterapii, ostrzykiwania toksyną botulinową czy innych zabiegów rewitalizujących.

Niektóre nowe typy nici PDO (First Lift Barb 3D/4D) są wyposażone w system mikroskopijnych haczyków. Dotychczasowe nici miały haczyki umieszczone jednostronnie, a sama nić była cieńsza. Obecnie, nie dość, że wypustki występują wokół włókna to jeszcze ukierunkowane są w różne strony, przez co uzyskuje się efekt 4D (stąd określenie tego typu nici). Dodatkowo samo włókno 4D jest znacznie grubsze co znacznie wzmaga efekt liftingu. W zależności od potrzeb i rodzaju zabiegu, stosuje się nici o różnych długościach. Krótsze sprawdzają się wokół oczu, dłuższe np. przy liftingu żuchwy, czy redukcji tzw. "chomików".

Nici liftingujące wprowadza się w określone partie ciała za pomocą sterylnych, cienkich igieł. Sam zabieg nie jest inwazyjny. W kuracji wykorzystuje się naturalne linie napięcia skóry, wzdłuż których aplikuje się włókna. Powodują one wówczas efekty zbliżone do liftingu chirurgicznego z poprawą struktury skóry, zwężeniem jej porów, ściągnięciem, redukcją zmarszczek, a nawet poprawą jej kolorytu. Działają również wzmacniająco na obwisłe tkanki. Stosunkowo szybkie tempo ich wchłaniania nie powoduje ryzyka powstania zgrubień i zbliznowaceń.

Przed zabiegiem korygowany obszar pokrywa się kremem znieczulającym stąd sam zabieg jest bezbolesny. Po nim samym, w miejscach wprowadzania nici, mogą być widoczne zaczerwienione miejsca lub niewielkie drobne siniaki. Ustępują one jednak bardzo szybko. Łatwo je również ukryć pod makijażem. Nie wymagana jest pozabiegowa rekonwalescencja.

Efekty zabiegu z wykorystaniem nici

Efekty kuracji nićmi liftingującymi widoczne są natychmiast. Jednakże na pełnię rezultatów należy poczekać, gdyż dopiero po upływie około dwóch tygodni rozpoczyna się zainicjowany zabiegiem proces syntezy kolegenu, elastyny i budowy podskórnego "rusztowania" przez fibroblasty skóry. Cykl trwa nieprzerwanie przez cały czas obecności nici w organizmie. Aż do ich wchłonięcia (tj. ok. 7-8 miesięcy). Co istotne, efekty nie znikają z chwilą rozpuszczenia włókiem, a utrzymują się nawet do dwóch lat!

Po zabiegu można oczekiwać: natychmiastowego długotrwałego efektu liftingu, wygładzenia zmarszczek i poprawy owalu twarzy, poprawy napięcia, jędrności, pogrubienia, nawilżenia i dotlenienia skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg nićmi liftingującymi do twarzy i skóry ma pewną grupę przeciwwskazań, do których należą:

- okres ciąży i karmienia piersią,
- cukrzyca,
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- infekcje bakteryjne i wirusowe,
- stany zapalne skóry i zmiany chorobowe skóry,
- łuszczyca w miejscu potencjalnego zabiegu,
- opryszczka,
- skłonność do powstawania zbliznowaceń,
- otwarte rany,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- epilepsja.

Cennik

Nici haczykowe / liftingujące 300zł / nić
Nici rewitalizujące 50zł / nić