LIFTING HIFU

niechirurgiczny lifting twarzy, ultradźwiękowa redukcja zmarszczek

HIFU to zabieg wykorzystujący falę dźwiękową o wysokiej częstotliwości, której zadaniem jest wywołanie podskórnego ruchu w komórkach i tkankach. Nazwa (HIFU) pochodzi od: high intensity focused ultrasound, czyli skupionej wiązki fal dźwiękowych o dużej intensywności. Technologia ta jest znana i wykorzystywana w medycynie m. in. w zwalczaniu nowotworu prostaty, pęcherza moczowego i nerek, a obecnie znalazła również zastosowanie w medycynie estetycznej. Więcej, ostatnio stała się jednym z bardziej skutecznych zabiegów zwłaszcza w przypadku bezinwazyjnego liftingu twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Wiązka ultradźwięków emitowanych przez HIFU działa na ustalonej głębokości (1,5; 3,0; 4,5 mm). Generowana fala akustyczna wyzwala podskórny ruch i co za tym idzie tarcie komórek względem siebie. W efekcie wywołuje to ciepło powodujące mikro poparzenia wewnętrzne na poziomie tkanki. Dodatkowo, skupienie wiązki w wybranym punkcie, przyczynia się do zmian jedynie w miejscu zogniskowania fali, omijając pozostałe warstwy. Spowodowane wiązką ultradźwięków "uszkodzenia", stymulują intensywne procesy podskórnej regeneracji i odbudowy z jednoczesnym zagęszczeniem struktury komórkowej. Zabieg wywołuje niemal natychmiastowe skrócenie włókien kolagenu uwidaczniające się ściągnięciem skóry. Jednakże całkowity efekt zauważalny jest po kilku miesiącach gdyż tyle wymaga proces odbudowy skóry. Co ważne, uzyskane rezultaty  mogą się utrzymywać nawet do dwóch lat.

hifu lifting ciała jarosław

Efekty zabiegu

W efekcie zabieg HIFU doskonale napina i ujędrnia skórę. Przerywając błony komórek tłuszczowych redukuje przy tym płytką i głęboką warstwę tłuszczu i cellulitu. W zależności od miejsca zastosowania może:

- ujędrnić skórę szyi,
- zmniejszyć jej wiotkość,
- sprawić wyraźne uniesienie opadających powiek,
- spłycić zmarszczki, zmniejszyć rozszerzenie porów skóry,
- ujędrnić opadające policzki,
- uwydatnić linię żuchwy i odsłonić podbródek korygując owal i podkreślając kontur twarzy.

Opisywany zabieg generalnie przyczynia się do wymodelowania twarzy z jednoczesnym odmłodzeniem skóry. Przy tym, wykonany na jednym lub dwóch poziomach głębokości - zwykle jeden - wystarczy aby osiągnąć pożądany rezultat.

Wskazania

Oprócz zabiegów na twarz, HIFU można z powodzeniem stosować na ciało, redukując w wybranych miejscach tkankę tłuszczową lub ujędrniając wybrane partie ciała. Zabieg HIFU szczególnie sprawdza się w przypadkach wiotkiej skóry po prowadzonym odchudzaniu, przebytej ciąży czy nagłej utracie masy ciała.

Przeciwwskazania

Z kolei HIFU nie jest wskazany dla osób, które przeszły redukcję zmarszczek kwasem hialuronowym, gdyż fala dźwiękowa nie może penetrować takich miejsc. Terapii nie poleca się również kobietom w ciąży, osobom z nowotworami złośliwymi, chorobami serca, po przebytych udarach i ze stanami zapalnymi w miejscach potencjalnego zabiegu.

 

hifu lifting twarzy jarosław

 

ultradźwiękowy lifting hifu jarosław

Cennik

Podniesienie brwi, lifting czoła 499 zł
Okolica oka 499 zł
Zabieg na podwójny podbródek 699 zł
Lifting dolnej części twarzy (linia żuchwy "chomiczki", podwójny podbródek, policzki) 1199 zł
Lifting linii żuchwy "chomiczki" + policzki 999 zł
Lifting szyi 799 zł