Powiększanie i modelowanie ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Usta to jedna z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych części ciała. Dzięki nim możemy  wyrażać emocje, skupiać na nich czyjąś uwagę, a nawet za ich pomocą uwodzić. W przypadku kobiet zwłaszcza, pełne i wyraźnie zarysowane usta uznawane są za atrybut urody. Niestety, wraz z upływającym czasem, podobnie jak i skóra twarzy tracą one swoją sprężystość, elastyczność i objętość. Ich kąciki zaczynają opadać. Usta przestają zachowywać swoją symetrię, stają się bardziej wiotkie, nieregularne, a ich kształt w stosunku do niegdysiejszego pierwowzoru, zaczyna być  daleki od ideału.

W następstwie powyżej przytoczonych faktów nie należy się dziwić, że i usta stały się przedmiotem troski medycyny estetycznej. I nie chodzi tu tylko o przeciwstawianie się procesom starzenia skóry. Dotyczy to również problemów osób, wobec których natura nie okazała się zbyt hojna i z tego powodu nie są w pełni zadowolone z wyglądu swoich ust. Pragną zwiększyć ich objętość, nadać im świeżości i właściwe proporcje, poprawić kontur lub wymodelować.

Popularną techniką korekty ust jest zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jak się okazuje, kwas ten nie tylko zwiększa objętość warg, a również redukuje zmarszczki wokół nich i zmniejsza oznaki starzenia się. Sprawia przy tym, że uśmiech wydaje się bardziej atrakcyjny. Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym (preparatem z kwasu hialuronowego) pozwala przywrócić ustom głębokie nawilżenie nadając im jednocześnie efekt odmłodzenia.

Kwas hialuronowy – w postaci elastycznego żelu - wykorzystywany przy powiększaniu i modelowaniu ust jest bardzo bezpiecznym wypełniaczem gdyż jest substancją występującą w sposób naturalny w skórze właściwej człowieka. Jednakże wraz z upływem czasu jego poziom maleje co uwidaczniają deficyty pod postacią wysuszonej, wiotkiej skóry wraz z pojawiającymi się zmarszczkami i bruzdami. W przypadku ust zauważalna jest zwłaszcza utrata ich objętości i symetrii. Dlatego też uzupełnienie kwasu hialuronowego jest w przypadku zabiegu redukcji zmarszczek czy modelowania ust jak najbardziej zasadnym. Wprowadzony z zewnątrz kwas hialuronowy, mimo, że długo utrzymuje się w miejscu podania - zapewniając oczekiwane efekty estetyczne - z czasem rozkłada się w skórze ulegając stopniowej biodegradacji. Dlatego powtórzenie zabiegu zwykle okazuje się logicznym posunięciem. Co istotne, modelowanie i powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego można wykonywać w każdym wieku.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialurnowym?

Wprowadzanie kwasu odbywa się za pomocą cienkiej igły. Iniekcję poprzedza zwykle miejscowe znieczulenie. Bezpośrednio po wstrzyknięciu może wystąpić zaczerwienienie lub niewielki obrzęk, który w zależności od organizmu, utrzymywać się może przez 2-3 dniu. Rzadziej, może pojawić się lekki ból przy dotyku lub małe krwiaki w miejscach ukłucia. Szybko ulegają absorpcji.

Sam zabieg, w zależności od natężenia deficytu, trwa 15-25 min. Uzyskane efekty utrzymują się od 8 do 12 miesięcy i zależą od kilku czynników, jak np.: uwarunkowań genetycznych (rodzaj skóry) czy prowadzonego przez pacjenta stylu życia. Co ważne, na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny, a także innych leków przeciwzakrzepowych czy przeciwzapalnych.

Równie istotne są zalecenie pozabiegowe. Pamiętać należy aby bezpośrednio po zabiegu unikać zarówno sauny, solarium jak i ekspozycji na słońce, gdyż wszystkie one prowadzą do przegrzania ust przyspieszając rozkład kwasu hialuronowego, znacznie przy tym skracając jego efekty. Za to zaleca się pić dużo wody, aby stale nawadniać wprowadzony preparat. Przy uzupełnianiu płynów, zwłaszcza w pierwszym dniu po kuracji, należy zrezygnować z gorących napojów. Również i gorących posiłków. Warto na kilka dni wstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego (głównie sportów kontaktowych i nurkowania), dotykania ust, ich masażu i ugniatania, oraz nadmiernej ekspresji i mimiki. Unikać miejsc zakurzonych i używek z papierosami i alkoholem włącznie. Również na jakiś czas odstawić przyjmowanie aspiryny, gdyż zwykle osłabia ona efekty zabiegu jakim jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. 

Efekty zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Czego można zatem oczekiwać po zabiegu powiększania i modelowania ust? Jak się okazuje korzyści i zmian jest całkiem sporo. Do nich można zaliczyć:
- zwiększenie objętości warg i poprawę ich jędrności
- poprawę konturu ust
- likwidację asymetrii ust
- wygładzenie zmarszczek dookoła ust
- redukcję tzw. zmarszczek "śmiechowych"
- podniesienie opadających kącików
- nadanie właściwych proporcji pomiędzy górną wargą i dolną
- korekcję zarysu „łuku kupidyna”
- uzyskanie lepszego nawilżenia

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg powiększania i modelowania ust mimo, że bezpieczny niesie ze sobą pewną grupę przeciwwskazań, do których należą:
- ciąża i karmienie piersią
- aktywna forma opryszczki
- infekcje i stany zapalne skóry
- zmiany ropne
- choroby skórne (łuszczyca, bielactwo, grzybica)
- reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
- niewyrównana cukrzyca
- przyjmowanie leków sterydowych
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- wcześniejsze ostrzyknięcie innym niż kwas hialuronowy preparatem
- uczulenie na składniki preparatu
- choroby autoimmunologiczne
- skłonności do blizn przerostowych
- nowotwory, zwłaszcza w stanie leczenia

Cennik

Zabieg powiększania i modelowania ust

od 900 zł