Mezoterapia skóry głowy - leczenie łysienia

Regeneracja włosa i mieszków włosowych

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na wprowadzeniu w skórę – za pomocą mikrowkłuć – substancji aktywnych. Przy jej pomocy można dokonać głębokiej regeneracji skóry oraz jej rewitalizacji, zredukować zmarszczki i przywrócić świeży wygląd. Zabieg bardzo dobrze sprawdza się w terapii przeciwstarzeniowej, w redukcji tkanki tłuszczowej, ale i także w starciu z łysieniem.

Mezoterapia nie jest metodą nową, gdyż znana i wykorzystywana była już w latach 50-tych XX w., a spopularyzowana dekadę później. Dała się za to poznać jako wyjątkowo skuteczna terapia, a przy tym również i bezpieczna.

W przypadku włosów, mezoterapia skóry głowy jest szczególnie zalecana w sytuacji ich osłabienia i nadmiernego wypadania. Przyczyny osłabienia i wypadania włosów mogą być różnorakie. Stres, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta, awitaminoza, niedobór minerałów, dolegliwości zdrowotne, zażywanie leków czy nieodpowiednie środki ich pielęgnacji to tylko kilka z nich.

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia skóry głowy polega na ostrzykiwaniu wspomnianego obszaru za pomocą igły z preparatem z substancji odżywczych i leczniczych. Ten swoisty odżywczo-leczniczy koktajl wpływa na proces regeneracji włosa, mieszków włosowych oraz pobudza do wzrostu nowe włosy, zapobiegając jednocześnie wypadaniu starych. Po wprowadzeniu preparatu zwykle wykonuje się masaż głowy w celu równomiernego rozprowadzenia substancji aktywnych. Poza samym faktem zaaplikowania substancji, dzięki gęstej iniekcji, prowokowane są procesy regeneracyjne polepszające ukrwienie skóry, usprawniające jej mikrokrążenie, poprawiające metabolizm włosów, aktywujące wzrost cebulek włosowych i poprawiające wchłanianie substancji odżywczych, zwiększając przy tym odporność na szkodliwe składniki.

Mezoterapia skóry głowy może być również wykonywana profilaktycznie – jako zabieg wzmacniający i regenerujący włosy po niesprzyjającym im okresie zimowym, kiedy są zwykle wysuszone, słabo odżywione i pozbawione naturalnego blasku. Przy okazji zostaje mocno wyhamowany proces wypadania włosów, a zaczynają się pojawiać nowe włosy (zjawisko - "baby hair").

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu będzie wypadanie włosów na skutek ubogiej diety; zmian hormonalnych w trakcie ciąży i karmienia piersią; zmian genetycznych (łysienie androgenowe); zaburzeń mikrokrążenia; nadmiernej ekspozycji na słońce; stresu i w przypadku słabej kondycji włosów. Do zabiegu kwalifikują również: łysienie plackowate, rozlane i łysienie typu męskiego.

Kurację, podobnie jak w  przypadku innych zabiegów mezoterapii, warto przeprowadzać w seriach. Mimo, że rezultaty zauważalne są  już po pierwszym z nich, w celu podtrzymania efektów – w zależności od  potrzeby – wskazane jest przeprowadzenie od  3 do 5 zabiegów.

Bezpośrednio po mezoterapii skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W miejscach ukłucia, rzadko, ujawniają się drobne zasinienia. Zwykle ustępują one po kilku dniach. Przy okazji zaleca się przestrzegania pozabiegowych zaleceń lekarza i prawidłowej pielęgnacji skóry i włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii skóry głowy chociaż bezpieczny, posiada pewną grupę przeciwwskazań. Nie powinno się go wykonywać w trakcie okresu ciąży i karmienia piersią, w przypadku chorób nowotworowych, cukrzycy, w stanach zapalnych i przy infekcjach skóry, przy opryszczce, podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lub problemach z krzepliwością krwi i w przypadkach alergii – głównie na składniki wprowadzanego preparatu.

Cennik

Osocze bogatopłytkowe 800 zł
Fibryna bogatopłytkowa 800 zł
Dr.CYJ peptydowa terapia włosów 700 zł