Lipoliza iniekcyjna

Bezinwazyjne usuwanie tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna w odróżnieniu od inwazyjnej liposukcji jest bezinwazyjną metodą usuwania tłuszczu. Obie metody znacznie różnią się od siebie. Liposukcja polega na chirurgicznym usuwaniu (podciśnieniowym odsysaniu) tłuszczu poprzez wykonane w skórze nacięcie. Po tego rodzaju zabiegu zwykle wymagany jest okres rekonwalescencji. Dodatkowo po nim, zauważalne są nieregularne kształty na powierzchni skóry, tym większe im więcej tkanki tłuszczowej zostało usuniętej.  

Z kolei lipoliza iniekcyjna to również zabieg usuwający tłuszcz z tym, że polega on na jego rozpuszczeniu wewnątrz ciała. Lipoliza iniekcyjna pierwotnie miała być alternatywą dla liposukcji i działać wspomagająco w modelowaniu sylwetki. Okazało się jednak, że jako autonomiczny zabieg, lipoliza stała się jedną z najnowocześniejszych metod bezoperacyjnego wyszczuplania, doskonale radząc sobie z niepożądanym tłuszczem, w tym również z pozostałymi po liposukcji nierównościami i zgrubieniami skórnymi.

lipoliza iniekcyjna

Jak wygląda zabieg?

Jego podstawą jest wstrzyknięty za pomocą igły, w tkankę tłuszczową pacjenta, roztwór z mieszanki fosfatydylocholiny (inaczej lecytyny - fosfolipidu otrzymywanego z soi) i deoksycholanu sodu (głównego składnika soli żółciowej), działającego na komórki tłuszczu niczym detergent.

Wprowadzony w tkankę tłuszczową preparat zaczyna przenikać przez błony komórkowe, ostatecznie je uszkadzając, a po wniknięciu do komórek tłuszczowych wywołuje w nich kontrolowany stan zapalny i "obrzęk". Te z kolei pod wpływem zachodzących zmian uwalniają zawarte w nich trójglicerydy, które następnie ulegają rozpadowi. Rozłożone trafiają do krwiobiegu po czym transportowane są do wątroby. Tam dochodzi do ich ostatecznego rozpadu i wydalenia z organizmu. Miejsce rozpuszczonych komórek tłuszczowych zajmuje tkanka włóknista, która obkurcza skórę w obrębie poddawanego zabiegowi obszaru.

Zabieg jest prawie bezbolesny. Prawie, gdyż po zabiegu pacjenci mogą odczuwać bolesność ostrzykiwanego obszaru. Dyskomfortowi można zaradzić przyjmując tabletki przeciwbólowe. Po kuracji, zwykle przez 1-2 tygodni, utrzymuje się obrzęk okolicy. Mogą mu również towarzyszyć zaczerwienienie, zasinienia czy niewielkie krwiaki w miejscach iniekcji. W celu przyspieszenia transportu niechcianego tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu, a także zminimalizowania dyskomfortu, bezpośrednio po kuracji wykonuje się drenaż limfatyczny.

Efekty zabiegu

Efekty lipolizy iniekcyjnej pojawiają się po 4-8 tygodniach. Wśród nich wymienić warto utratę od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie. Dodatkowo zauważalny jest efekt wygładzonej skóry. Generalnie najlepsze rezultaty uzyskuje się w przypadkach usuwania stosunkowo niewielkiej objętości tkanki tłuszczowej. W przypadku redukcji większej jej ilości, lipolizę iniekcyjną przeprowadza się etapami gdyż w czasie jednego zabiegu można podać tylko ściśle określoną ilość preparatu. Dla uzyskania najlepszego efektu dobrze jest przeprowadzić kilka zabiegów. Bardzo dobre efekty antycellulitowe otrzymuje się stosując lipolizę iniekcyjną na nogach.

Wskazania do zabiegu

Lipoliza iniekcyjna najlepsze rezultaty odnotowuje w przypadkach redukcji:

- tłuszczu pod oczami (tzw. "worków")
- podwójnego podbródka
- nadmiaru tłuszczu na policzkach (tzw. "chomików")
- w przypadku likwidacji pojedynczych tłuszczaków
- otłuszczonego "byczego/bawolego" karku
- tłuszczu na ramionach i kolanach
- otłuszczonego tricepsu (zwisających "firanek")
- fałdów na plecach (zwłaszcza poniżej linii żeber) i w okolicach pach
- fałdów na brzuchu
- "bryczesów"
- fałdów tłuszczowych pod pośladkami,
- zniekształceń po liposukcji
- w przypadkach ginekomastii

Przeciwwskazania do zabiegu

- ciąża i okres karmienia piersią
- cukrzyca
- padaczka
- niewydolność wątroby i nerek
- zaburzenia immunologiczne
- choroby krwi
- zaburzenie krzepliwości krwi i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- choroby tarczycy
- ostre stany zapalne
- ostre infekcje
- gorączka
- choroby zapalne skóry i alergie
- alergia na składniki preparatu
- choroby nowotworowe
- nadmierna otyłość (przy BMI>35). Tu należą się słowa wyjaśnienia. Lipoliza iniekcyjna jest metodą wspomagającą modelowanie sylwetki, a nie metodą stricte odchudzającą, stąd osoby z nadmierną otyłością, licząc na spektakularne efekty w tej materii mogą być rozczarowane.

Cennik

Prostrolane Inner - B - peptydowa terapia ciała 599 zł